Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

OZ ALVEUS

Alveus

Predseda:  Ing. Monika Tokajová.

Tel.:  0907361711

E-mail:  monika.tokajova@gmail.com
 

Občianske združenie Alveus vzniklo 18.12. 2009. Oblasť jeho pôsobenia je v rámci obcí Uhorské, Ozdín,  príležitostne obcí Mikroregiónu Hornohrad. Hlavné činnosti, ktorými sa zaoberá sú:

  • zapájanie detí a mládeže, ich rodičov do kultúrnych, environmentálnych a duchovných aktivít v obci i v regióne
  • realizácia tvorivých dielní, bábkového divadla, činohry, malých festivalov divadla, hudby a spevu
  • aktivity čitateľského klubu pre oživenie knižnej kultúry
  • doučovanie detí podľa potrieb jednotlivcov v ich voľnom čase
  • umelecké a športové súťaže detí a mládeže, výstavy
  • kultúrne, neformálne, vzdelávacie a duchovné aktivity pre seniorov
  • kreatívne a vzdelávacie kurzy
  • charitatívna činnosť

 

Spoločná fotografia 1.jpegV roku 2010 združenie realizovalo  projekt pre nezamestnaných v Uhorskom, Rovňanoch a v Ozdíne v rámci programu Prekročme spolu bariéry, kde sa prostredníctvom workshopov a individuálneho poradenstva s nezamestnanými snažili pomôcť spoznať ich osobnosť a pracovný potenciál, zvýšiť záujem o vyhľadávanie voľných pracovných pozícií a uchádzanie sa o ne. Členovia a dobrovoľníci realizovali projekty s deťmi z detských domovov Poltár, Rimavská Sobota a Hrachovo a s telesne postihnutými deťmi z Integračného sociálneho centra  v Málinci v rámci programu Darujte Vianoce, kde pracovali s deťmi v tvorivých dielňach a pozvalo Bábkové divadlo na Rázcestí z Banskej Bystrice s hrou Dievčatko so zápalkami, v roku 2013 bol podporený projekt „S radosťou do školských lavíc“ v programe Pre optimistov, kde realizátori spoločne s rodičmi a zamestnancami Základnej školy v Uhorskom vybrúsili a vymaľovali školské lavice a preliezky. Členovia OZ majú skúsenosti s kariérnym poradenstvom, terénnou sociálnou prácou, prácou s deťmi, administráciou projektov. Pravidelne zapájajú deti z Uhorského a Ozdína do tvorivých dielní, ktoré sú podporované z rôznych nadácií a VÚC na základe podaných projektov OZ Alveus. Deti z Uhorského vyrobili v roku 2009 divadelné bábky javajky a kulisy, tie dodnes využívajú pri divadelných predstaveniach. Deti sa zapojili taktiež do športových aktivít ako nohejbalový a minifutbalový turnaj, do turistiky - túra na valové hradisko nad rybníkom, túra k Ipľu cez Hrabovskú. OZ Alveus plánuje pozvať i starších ľudí do svojich tvorivých činností, napr. po zakúpení tkáčskych krosien a nití, do výroby tkaných výrobkov spoločne s mladými. Do aktivít združenia sa aktívne zapája 5 členov a niekoľko dobrovoľníkov.

 


 

Voľby prezidenta SR 2019

Oznamy priamo do mobilu

Miestna akčná skupina HORNOHRAD

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka